ARA Grup Hakkında

1974 yılında ticari hayatına Samsun’da inşaat işleriyle başlayan Memiş Abdik 1976 - 1979 yıllarında yine Samsun’da demir - çimento mağazası, yap - sat, taahhüt işleriyle devam etmiştir. 1981 yılında her nevi inşaat, taahhüt işleri v.b. işlerde iştigal etmek üzere kurulan ÖRTAŞ İNŞAAT TURİZM A.Ş.’ye 1985 yılında ise akaryakıt alanında faaliyet göstermek üzere İstanbul’da kurulan SEDEF İNŞAAT TİCARET VE TURİZM A.Ş. katılmıştır. 1986 yılında ÖRTAŞ şirket merkezini Samsun’dan İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerine burada devam etmiştir.

2005 yılına kadar ticari hayatını kardeşleriyle birlikte sürdüren Memiş Abdik bu tarih itibariyle kardeşleriyle olan hisse ve şirketleri pay ederek faaliyetlerine oğullarıyla birlikte devam etmektedir. 2015 yılında ise sahip olduğu ve hissesi bulunan tüm yatırımlarını AraGrup adı altında toplamıştır.

Yatırımlarının tamamını özkaynaklardan karşılayan ARA GRUP bahsi geçen projelerin tamamına sahiptir. Günümüzde de değişik konulardaki yatırımların araştırma ve pekiştirme çabalarını sürdüren grubumuz alanında uzman ve profesyonel teknik ve idari kadrolarıyla da yaptığı işlerle marka olma yolunda ilerlemektedir.