Akaryakıt İstasyonlarımız

Akaryakıt sektöründeki faaliyetlerine ilk olarak Sedef Akaryakıt ile başlayan Ara Grup, sonrasında Örtaş Akaryakıt, Ara Akaryakıt ve Maz Akaryakıt’ı kurmuştur.

Shell, Opet, BP ve Kadoil gibi akaryakıt konusundan hizmet veren Türkiye’nin önemli petrol şirketlerinden olan bu markaların istasyon bayiliğini yapmaktadır.

İstanbul’un önemli lokasyonlarındaki istasyonları ile sizlere hizmet vermeye devam eden Ara Grup, bünyesine dahil etmeyi planladığı yeni istasyonları ile akaryakıt sektöründeki yatırımlarını büyütmeyi amaçlamaktadır.

Sedef Akaryakıt BP

1984 yılında, İstanbul’un Fatih ilçesinde Fındıkzade Kızılelma caddesi üzerinde şirketimiz kendi arsası üzerine mobil akaryakıt istasyon bayiliği alarak Sedef İnşaat Ticaret ve Turizm A.Ş. ünvanlı şirketimizi kurmuş ve akaryakıt istasyon işletmeciliğine başlanmıştır.

Sedef Akaryakıt OPET

İstanbul İli Bağcılar İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Osmangazi Caddesinde bulunan 01.04.2010 tapu tarihli akaryakıt istasyonumuz grubumuz tarafından satın alınarak Opet Dolum Tesisine kiraya verilmiştir.

Örtaş Akaryakıt OPET

01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere OPET bayrağı altında faaliyet göstermekte olan akaryakıt istasyonumuzun 31.12.2021 yılına kadar bayilik sözleşmesi bulunmaktadır.

MAZ Akaryakıt BP

2016 yılında İstanbul’un Küçükçekmece İlçesinde, Söğütlüçeşme Mahallesi Halkalı Caddesinde bulunan 3871,33 m2 kendi arsası üzerine Kadoil akaryakıt istasyon bayiliğini alarak Maz Akaryakıt Turizm İnşaat San.ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirketin merkezine bağlı HALKALI ŞUBESİ olarak kurulmuştur.

ARA Akaryakıt Shell

2015 yılında Sefaköy Halkalı Caddesinde bulunan Shell benzin istasyonu, Ara Akaryakıt İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından alınarak Ara Grup şirketleri bünyesine katılmıştır.

Aslan Finans PO

2019 yılında İstanbul’un Çatalca İlçesinde Kaleiçi Mahallesi Fetih Caddesinde bulunan 2881,00 m2 kendi arsası üzerine Petrol Ofisi akaryakıt istasyon bayiliğini alarak Aslan Finans Enerji Turizm Akaryakıt İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş. olarak kurulmuştur.